Rowery dziecięce

Rowery dziecięce łatwo podzielić na dwie kategorie, pierwsza z nich opiera się na wieku dzieci, druga na rozmiarze kół. W ofercie naszego sklepu posiadamy zarówno klasyczne rowerki dostosowane do wielkości, jak i wieku dzieci, a także rowerki dziecięce biegowe oraz rowery dla dzieci na 4 kółkach, które są doskonałą formą przygotowującą dzieci do samodzielnej jazdy na jednośladach.

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Rowerki biegowe są zazwyczaj pierwszymi jednośladami dzieci, głównym ich celem jest nauczenie dziecka równowagi. Z racji, że z rowerków biegowych korzystają dzieci od najmłodszych lat, czyli roczne i dwuletnie, muszą być one dopasowane do ich rozmiarów. Zazwyczaj są to jednoślady o średnicy koła wynoszącej zazwyczaj 14 cali. Rowerki dla najmłodszych dzieci, jakie posiadamy w sklepie, są lekkie, aby maluszek mógł jak najszybciej opanować naukę równowagi.

Kolejnym etapem, przygotowującym dzieci do samodzielnej jazdy na rowerze, jest zakup jednośladu na 4 kółkach. Wraz z nauką i opanowaniem równowagi, boczne kółka można sukcesywnie odpinać. W oferowanym przez nas asortymencie sklepu nie zabrakło rowerów dla 3-latków. Polecane przez nas jednoślady to rowerki, które posiadają koła o średnicy 16 cali. Rowery na 4 kółkach nie posiadają przerzutek, a wyłącznie przednie i tylne hamulce.

Propozycje dla starszych dzieci, to klasyczne jednoślady o średnicy koła wynoszącej 20 cali i więcej. Rowery takie odpowiednie są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Do sprawnego poruszania się bez dodatkowych pomocy najlepiej, gdy nasza pociecha ma powyżej 110 cm wzrostu. Rowerki, jakie możemy Państwu zaoferować dla tej grupy dzieci, są lekkie, a co za tym idzie zwrotne. Jednoślady są nie tylko wyposażone w hamulce, ale także w przerzutki, które umożliwiają dostosowanie przełożenia do prędkości, z jaką dziecko chce się poruszać. W swoim asortymencie posiadamy także rowerki dziecięce o średnicy koła powyżej 20 cali, które doskonale sprawdzą się dla jeszcze większych dzieci. Modele te są najczęściej wybieranymi na prezent komunijny.