Rowery szosowe

Rowery szosowe wybierane są coraz chętniej przez osoby, które uprawiają sport amatorsko. Szosówki przystosowane są do szybkiej jazdy po gładkiej nawierzchni, najlepiej asfaltowej. Kolarki są doceniane nie tylko przez osoby, które zawodowo uczestniczą w wyścigach, ale także przez miłośników szybkiej jazdy na rowerze.

Aktywne filtry

Rowery szosowe należą do grupy najszybszych jednośladów na rynku. Wszystko to za sprawą lekkiej konstrukcji, a także specyficznej pozycji, jaką przyjmuje kolarz podczas jazdy. Prosta kierownica, która jest dość nisko usytuowana, sprawia, że cyklista mocniej naciska na przednią oś, co w rezultacie daje równomierny rozkład ciężaru na każde koło. Producenci rowerów szosowych, aby konkurować z innymi, podejmują kroki, które mają na celu zmniejszenie i tak niskiej już wagi jednośladu. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo rowery, które ważą jedynie nieco ponad 9 kg w atrakcyjnych cenach. Dzięki starannie dobranej ofercie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najnowsze modele rowerów szosowych, które służyć mogą zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Rowery szosowe, jakie posiadamy w naszym sklepie to modele wyposażone w 28-calowe koła oraz cienkie, nisko bieżnikowane opony. Takie połączenie daje gwarancję uzyskania najniższych oporów, co znacząco wpływa na maksymalną prędkość roweru. Możliwość szybkiej jazdy na rowerze szosowym jest także rezultatem pochylonej pozycji. Dzięki zamontowanym tzw. barankom na prostej kierownicy szosówki, rowerzysta może przenieść ciężar ciała na oparte ręce, dzięki czemu długa jazda staje się mniej męcząca. Dlatego tak ważne jest dobranie nie tylko długości ramy do kolarza, ale także szerokości kierownicy. Rowery szosowe najlepiej więc kupować stacjonarnie, z możliwością przymierzenia się do konkretnych modeli, tak, aby jazda była dla nas przyjemnością i nie powodowała dyskomfortu. Zakup roweru szosowego w sklepie gwarantuje także jego bezkolizyjność, co w przypadku rowerów z elementami karbonowymi jest niezwykle ważne.