Okularki pływackie open water

Pływanie na otwartych wodach, takich jak jeziora, zalewy czy morza znacznie różni się od pływactwa uprawianego na basenie. Możliwość występowania fal, ekspozycja na promieniowanie UV, czy możliwość napotkania wystających elementów, to tylko niektóre z przeszkód, jakie spotkać można w otwartych wodach. Decydując się na pływanie w takich akwenach lub chcąc wziąć udział w zawodach typu triathlon warto szczególną uwagę zwrócić na zakup odpowiednich okularów pływackich na wody otwarte.

Aktywne filtry

Dopasowanie sprzętu idealnie do siebie, a także wybór renomowanej marski, z pewnością pomoże w odniesieniu sukcesu podczas zawodów, a podczas pływania rekreacyjnego znacząco zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Wymagające akweny otwarte dostarczają wrażeń, a także są miejscem rozgrywania się zawodów. Bezpieczeństwo zawodnika jest jednak kluczowym elementem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na zakup sprzętu niezbędnego do pływania. Okulary na wody otwarte znacząco różnią się od tych, które wykorzystujemy na basenie. Główną różnicą jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego pola widzenia. Okulary pływackie open water prócz wbudowanych w szkła filtrów UV, chroniących nasz wzrok, często posiadają także opcję przyciemnienia, kiedy ekspozycja jest bardziej słoneczna. Okulary te, często posiadają także polaryzację. Pozwala to płynąć w zamierzonym kierunku, bez strat czasowych. Kolejnym istotnym elementem budowy okularów open water jest wzmocniona uszczelka, która chroni oczy przed przedostaniem się wody do środka. Jest to niezwykle ważne, gdyż wody w akwenach otwartych, zazwyczaj nie należą do najczystszych, dodatkowo możemy spotkać wystające elementy, które spowodować mogą nasz upadek. W takich sytuacjach również nie możemy dopuścić do rozszczelnienia się uszczelki wbudowanej w okulary. Wybór okularów typu open water, powienien opierać się wyłącznie na dobrym dopasowaniu, a także zapewnieniu bezpieczeństwa. Jeśli nadal nie możesz wybrać odpowiedniego dla siebie modelu, odwiedź nasz sklep. Szeroki asortyment pozwoli na dopasowanie idealnych okularów do Twoich potrzeb.