Rowery przełajowe

Asortyment naszego sklepu dostosowany jest do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. W związku z tym nie mogło zabraknąć rowerów, dzięki którym rywalizacja z innymi współzawodnikami konkursu staje się bardziej wyrównana. Mowa tu o rowerach przełajowych. Na pierwszy rzut oka przez wielu mylone są one z klasycznymi szosówkami. Możliwości rowerów przełajowych są jednak znacznie większe. Jednoślady te radzą sobie doskonale nawet w najgorszych warunkach, zarówno tych atmosferycznych, jak i tych wynikających z ukształtowania terenu. Błoto, piasek czy śnieg nie stanowią przeszkody dla jednośladów przełajowych, jakie oferujemy w naszym sklepie.

Aktywne filtry

Jazda na rowerze przełajowym zapewnia taką samą pozycję, jak rower szosowe, dzięki czemu jednoślad oferuje nam możliwie najlepszy poziom zachowania aerodynamiki. Różnica tkwi w kilku szczegółach, które są niezwykle istotne w pokonywaniu trudnych odcinków. Górna rura ramy roweru przełajowego jest krótsza, a tylny trójkąt dłuższy, co zapewnia bezproblemową jazdę po błocie. Jednoślady przeznaczone do jazdy przełajowej charakteryzują się także szerszymi oponami o bieżniku przystosowanym do warunków terenowych. Zastosowanie wzmocnionych kół, a także hamulców tarczowych o wyższej sile hamowania oraz niższego zakresu przełożeń, pozwala na wykorzystanie roweru przełajowego nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Rowery przełajowe mimo przystosowania do jazdy wyczynowej, możecie Państwo wykorzystywać także do codziennej eksploatacji. Jest to jednoślad, który charakteryzuje się wysoką zwrotnością, na co wpływ ma niska waga roweru, a także specyficzna geometria ramy. Zarówno jazda po utwardzonej asfaltowej nawierzchni, po miejskich chodnikach czy ścieżkach rowerowych, jak i w terenie, gdzie mamy do czynienia z wystającymi korzeniami i kamieniami jest tak samo komfortowa. W naszym sklepie znajdziecie Państwo rowery do jazdy przełajowej. Aby jednak móc w pełni cieszyć się możliwościami jednośladu, zapraszamy Was osobiście na dobranie odpowiedniego rozmiaru ramy.